Za nami kolejny piękny jubileusz. 35 lat wspólnego śpiewania to naprawdę wspaniały wynik. Łączy nas wzajemna przyjaźń i miłość do muzyki. Tym razem zaangażowanie było olbrzymie, bo chcieliśmy na długo zapisać się w sercach naszych wiernych słuchaczy i zaproszonych gości.
28 października sala koncertowa PSM w Olsztynie wypełniona była do ostatniego miejsca, a niektórzy nawet musieli stać na schodach. Utwory przygotowane na ten wieczór wzruszały, bawiły, ale i angażowały widownię do wspólnego śpiewania. Podczas koncertu zaprezentowaliśmy m.in. „Celebrate the Day” Peppera Choplina, „An Irish Blessing” w aranżacji Jamesa E. Moore’a, „Laudate Dominum” Anny Racławskiej-Musiałczyk, „Over the Rainbow” Harolda Ariena, a także pieśni ludowe, jak „Kukułeczka” i „To i hola”.


Gratulacji i życzeń od zaproszonych gości było wiele. Wszystkie bardzo nas ucieszyły, a niektóre zaskoczyły, jak te od Mikołaja Kopernika, Michała Pepola i Magdaleny Cieleckiej, Artura Andrusa, Krzysztofa Hołowczyca, Piotra Sołoduchy wraz z zespołem Enej. Nie spodziewaliśmy się, że oni znają nas i swoimi życzeniami uświetnią to niezwykłe wydarzenie.


Podczas koncertu Barbara Rytwińska, prezes Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PZChiO, wręczyła odznaki honorowe. Nasza dyrygentka, Agata Wilińska, otrzymała szczególne wyróżnienie – Złotą Odznakę z Laurem. Chór jako zespół otrzymał odznakę złotą, a poszczególni chórzyści – odznaki złote, srebrne i brązowe, przy czym najwięcej było złotych. Gabriela Konarzewska, dyrektor Wydziału Kultury i Zabytków UM, w imieniu Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza wręczyła chórowi okolicznościowy medal.
Było pięknie. A potem już tylko wspaniały bankiet z udziałem naszych bliskich i przyjaciół, na którym po raz pierwszy odbyła się gala rozdania Bakalarów – statuetek dla chórzystów, którzy na różnych polach chóralnej działalności, wykazali się niezwykłym talentem i zaangażowaniem.
„PIĘKNIE ŻYĆ”, to nasz plan na kolejne lata.