Kategorie
aktualności

Muzyczne podróże chóru Collegium Baccalarum

Chór Collegium Baccalarum i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zapraszają na wystawę fotograficzną Sławomira Ostrowskiego pt. „Muzyczne podróże Collegium Baccalarum ” 25 czerwca – 21 lipca 2021 r. Olsztyn, Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

O chórze

Każdy chórzysta olsztyńskiego zespołu Collegium Baccalarum powie, że jego życie z chórem to fantastyczna muzyczna podróż. I dotyczy to zarówno osób, które śpiewają od początku, czyli 34 lata, jak i tych, które dołączyły kilka lat temu. Śpiewanie, próby, koncerty, bycie razem – wszystko jest muzyczną podróżą. Spotkanie z dyrygentką Agatą Wilińską jest także artystycznym przeżyciem – jej osobowość, profesjonalizm, wrażliwość – wpływa na relacje w chórze. Nic dziwnego, że ponad 30 chórzystów Collegium Baccalarum w czasach pandemii tęskni do prób i występów z publicznością.

Dziś zapraszamy w fotograficzną podróż z chórem po Europie. A wkrótce zaprosimy Was na nasz kolejny koncert w Olsztynie.

O autorze zdjęć

Sławomir Ostrowski – dziennikarz multimedialny z Olsztyna, przez lata pracował jako dziennikarz prasowy i radiowy, który fotografuje od zawsze.

Twórca serwisu Newsbar.pl. Laureat wielu prestiżowych nagród dziennikarskich, w 2017 r. nominowany do Grand Press Photo, ostatnio nominowany do polsko-niemieckiej nagrody dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego. Amerykański reżyser Tim Burton powiedział kiedyś: „Gdy ludzie śpiewają, odkrywają swoje dusze” – właśnie tego szuka autor wystawy „Muzyczne podróże” w koncertach Collegium Baccalarum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *