Zapraszamy wszystkich w sobotę 25 czerwca o godz. 17 do Powiatowej Galerii Sztuki „Synagoga” w Barczewie. Odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie pt. „Szalom, szalom”: koncert pieśni żydowskich oraz prezentacja twórczości lokalnych artystów.
Wstęp wolny.
W koncercie weźmie udział olsztyński chór Collegium Baccalarum pod dyrekcją Agaty Wilińskiej, z akompaniamentem Wiktora Żołnierka. W składzie Collegium Baccalarum wystąpią dwie artystki z Ukrainy: Alina Cholodna (skrzypaczka i chórzystka) oraz  jej mama Marina Gajun, które po wybuchu wojny  znalazły schronienie w Olsztynie. Przypomnijmy, że chór, który działa w SSK Pojezierze, w ubiegłym roku otrzymał Grand Prix XVI Festiwalu „O Warmio moja miła” im. Feliksa Nowowiejskiego.
W drugiej części wystąpi Warmia Klezmer Band pod kierownictwem Artura Chwały w składzie – wokale: Ewa Kaliszuk, Andrzej Brzozowski, Wiesław Nideraus; skrzypce: Artur Chwała, klarnet: Cezary Gryc, instrumenty klawiszowe: Mirosław Gordon, kontrabas: Adam Gączowski.  
Zaśpiewa także chór Moderato z Barczewa pod dyrekcją Danuty Nowakowskiej.  

Prowadzenie koncertu: Mariusz Bojarowicz

Rękodzieło pokażą: Anna Wojszel (ceramika) i Tomasz Głód (galanterię z drewna). Kulinarne przysmaki przygotują panie z Anielskiego Koła Gospodyń Wiejskich z Kaplityn. Jeśli pogoda dopisze, koncert odbędzie się na świeżym powietrzu.
Współorganizatorem wydarzenia jest SSK Pojezierze, a jest ono realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków powiatu olsztyńskiego. 

Fot. Sławomir Ostrowski Chór Collegium Baccalarum pod dyrekcją Agaty Wilińskiej
Fot. archiwum Warmia Klezmer Band
Kategorie: aktualności